Dani brucoša

22.09.2016

Dragi brucoši,

sa ciljem upoznavanja sa sadržajima koje Fakultet nudi, početak studija obilježiće manifestacija DANI BRUCOŠA. U okviru ove manifestacije kroz niz događaja bićete u prilici da se bolje upoznate sa Fakultetom, profesorima, saradnicima, bivšim studentima, prijateljima Fakulteta iz domena kulture i sporta, ali i međusobno, a uz sve to da se lijepo provedete. Želim vam srećan i uspješan početak studija.

Dekan,
Docent dr Nikola Milović

• Himna Crne Gore: Oj, svijetla majska zoro – mr Sara Vujošević
  • Studentska himna: Gaudeamus igitur  – mr Sara Vujošević
  • Pozdravna riječ Dekana Ekonomskog fakulteta – docent dr Nikola Milović
  • Uvodno predavanje: Zašto i kako studirati savremene ekonomske nauke? – prof. dr Božo Mihailović

Studenti će imati priliku da se upoznaju sa značajem akademske mobilnosti, mogućnostima koje im stoje na raspolaganju u okviru programa mobilnosti, kao i da čuju iskustva studenata koji su bili korisnici programa razmjene studenata.

Posebno će biti predstavljeni projekti EU saradnje u visokom obrazovanju, kao i programi mobilnosti ERASMUS plus, CEEPUS program i mogućnosti u okviru bilateralne saradnje.

Pored studenata kao direktnih korisnika programa mobilnosti, kroz predstavljanje programa mobilnosti sa studentima će razgovarati:

• prof. dr Saša Popović, prodekan za međunarodnu saradnju
  • prof. dr Maja Baćović, prorektorka za međunarodnu saradnju UCG
  • g-din Ranko Lazović, Nacionalna Erasmus+ kancelarija u Crnoj Gori
  • g-đa Ana Dragutinović, Kancelarija za međunarodnu saradnju UCG
  • g-đa Nerisa Redžematović, Ministarstvo prosvjete i sporta Crne Gore
  • g-đa Lidija Ercegović, Ministarstvo prosvjete i sporta Crne Gore

Moderator: prof. dr Saša Popović

Studentima će se obratiti bivši studenti Ekonomskog fakulteta, a danas uspješni poslovni ljudi:

• g-din Predrag Perković, direktor prodaje, Crnogorski Telekom AD
  • g-din Aleksandar Radović, direktor sektora za poslovanje sa stanovništvom, Societe Generale Montenegro
  • g-din Milutin Ðuranović, Šimšić Montmilk DOO, Mljekara Lazine
  • g-din Gojko Maksimović, izvršni direktor, Montenegroberza AD
  • g-din Miloš Golubović, izvršni direktor, Veletex DOO, Podgorica
  • g-din Jakov Milatović, Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD)
  • g-đa Aleksandra Anđelić, osnivač NLP Network
  • g-đa Ksenija Vujošević, predstavljanje CEO konferencije.

Moderator: prof. dr Gordana Đurović

Predstava Ples pobjednika u izvođenju Studentskog teatra iz Podgorice.

Ples pobjednika je urbana komedija mentalitetskog miljea, uz preplitanje muško-ženskih i poslovnih odnosa u maloj firmi, kroz traganje zaposlenih za izlaskom iz krize preko niza komičnih situacija.

Igraju: Sergej Damjanović, Milica Dabanović, Jovana Nikčević, Ivana Đurđić, Andrea Lekić, Milena Brajović, Milica Šarac, Dimitrije Drobnjak, Željka Korać, Svetlana Stamatović i Lazar Nikolić.

Tekst i režiju potpisuje Dragan Koprivica, asistent režije je Adriana Žolja Bošković, majstor svjetla Nemanja Klikovac, majstor tona Dražen Milić, a organizator projekta Zoran Krivokapić.

Sportsko-rekreativno društvo studenata ekonomije i menadžmenta Ekomen organizovaće dvočasovni događaj koji će biti segmentiran u tri povezane cjeline:

Brucoši na Olimpijadi

U okviru ove teme, studenti će imati priliku da čuju iskustva sa nedavno završenih Olimpijskih igara, kao i buduće planove naših sportista, a o tome će govoriti:
g-din Duško Simonović, predsjednik Crnogorskog olimpijskog komiteta
g-din Vladimir Gojković, selektor vaterpolo reprezentacije Crne Gore
g-din Nebojša Šofranac, sportski novinar RTCG

Brucoši na Fakultetu

Članovi Ekomena će upoznati brucoše sa velikim brojem mogućnosti za bavljenje sportom, ali i predstaviti najuspješnije sportiste Ekonomskog fakulteta u prethodnoj godini.

Brucoši u reprezentaciji

U susret nastavku kvalifikacionog ciklusa za odlazak na Svjetsko prvenstvo u fudbalu koje će se održati 2018. godine u Rusiji, predstojeći meč sa Kazahstanom najaviće uz razgovor sa studentima članovi reprezentacije Crne Gore.

Kompletan događaj biće prožet brojnim iznenađenjima koja će članovi Ekomena, ali i gosti, pripremiti za prisutne studente.

Brucoško veče biće upriličeno u svečanoj sali hotela Ramada u Podgorici uz prisustvo profesora i saradnika Fakulteta.

folder_openPridruženi fajlovi